/
2013 Ford F750 Hi-Rail Gear Truck, Cummins ISB 6.7L Diesel Engine, Allison 2500RDS Auto Trans, Only 19,663 Miles, A/C, 33,000 GVW, Delphi Body Challenger 3425 Platform Lift, 12' x 4' Lift, 1,000 Rated Load, 360 Degree Continuous Rotation, Storage Shelves and Compartments, Very Clean Unit
| Stock # | 15524 |
| Year | 2013 |
| Make | Ford |
| Model | F750 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 19,663 mi |
| Hour Reading | 4,137 |
| Duty | Heavy |
| Class | 7 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 33,000 |
| Front Axle | 12,000 |
| Rear Axle | 21,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | 11R22.5 |
| Horsepower | 240 |
| Fuel Type | Diesel edit |
| Drive | 4x2 |
| Fuel Tank Capacity | 50 Gal |
| Transmission | Allison 2500RDS |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | 11R22.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Delphi Body Challenger |
| Model | 3425 |
| Capacity | 1,000 lbs |
| Length | 29' |
| Height | 11'4" |
| Width | 8'2" |
| Wheelbase | 194" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.