/
2012 Freightliner M2 Bradco Backhoe Truck, Cummins ISB Diesel Engine, Allison 3000RDS_P, 123,277 Miles, A/C, 26,000 GVW (Under CDL), Bradco 112255 Backhoe @ 1,425 Hours, PTO Driven Air Compressor @ 2,163 Hours, Service Body, Shelves & Drawers, Clean Ex-Public Utility Co. Unit
| Stock # | 15502 |
| Year | 2012 |
| Make | Freightliner |
| Model | M2 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 123,277 mi |
| Hour Reading | 11,054 |
| Duty | Medium |
| Class | 6 |
| Cab | Standard Cab |
| GVW | 26,000 |
| Front Axle | 10,000 |
| Rear Axle | 17,500 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | Cummins ISB |
| Horsepower | 325 |
| Fuel Type | Diesel edit |
| Drive | 4x2 |
| Transmission | Allison 3000RDS_P |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | 10R22.5 |
| Rear End Ratio | 5.22 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Bradco |
| Model | 112255 |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.
| Length |
| 26'2" |
| Height | 9'8" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 174" |