/
2021 Ford F600 4x4 Bucket Truck, Ford 6.7L Diesel Engine, Auto Transmission, 45,055 Miles, A/C, 22,000 GVW, 4x4, Altec AT48M, Articulating & Telescopic, Continuous Rotation, 400 lbs Platform Capacity, 47.5' Platform Height, 52.5" Working Height, 31.2' Max Side Reach, Altec Arm Jib - 1,100 lbs Capacity, (4) Hydraulic Outriggers, Very Clean Unit
***More photos coming soon!
| Stock # | 15512 |
| Year | 2021 |
| Make | Ford |
| Model | F600 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 45,055 mi |
| Hour Reading | 1,976 |
| Duty | Medium |
| Class | 6 |
| Cab | Standard Cab |
| GVW | 22,000 |
| Front Axle | 7,500 |
| Rear Axle | 15,500 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | 6.7L |
| Fuel Type | Diesel edit |
| Drive | 4x4 |
| Transmission | Auto |
| Suspension | Spring |
| Tires | 245/70R19.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Altec |
| Model | AT48M |
| Capacity | 400 lbs |
| Basket | Single |
| Max Boom Length | 52.5 WH |
| Outriggers | 4 |
| Jib | 1,100 lbs |
| Length | 25' |
| Height | 10'2" |
| Width | 8'2" |
| Wheelbase | 170" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.