/
2007 Ford F550 Platform Lift, 6.8L Gas Engine, Auto Trans, Only 34,617 Miles, A/C, 19,500 GVW, Signalier ATR-41 Body, Articulating & Telscopic, 26'2" Horizontal Reach, 600 lbs Max Platform Capacity, Continuous Rotation, 41'4" Working Height, 800 lbs Material Handler, (2) Hydraulic Outriggers, Storage Shelves & Compartments, Very Clean Ex-City Unit
| Stock # | 15513 |
| Year | 2007 |
| Make | Ford |
| Model | F550 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 34,617 mi |
| Hour Reading | 7,748 |
| Duty | Medium |
| Class | 5 |
| Cab | Standard Cab |
| GVW | 19,500 |
| Front Axle | 7,000 |
| Rear Axle | 14,706 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | 6.8L |
| Fuel Type | Gasoline |
| Drive | 4x2 |
| Transmission | Auto |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | 225/70R19.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Signalier |
| Model | ATR-41 |
| Capacity | 600 lbs |
| Max Boom Length | 41' WH |
| Outriggers | 2 |
| Jib | 800 Material Handler |
| Length | 24'6" |
| Height | 9'10" |
| Width | 8'2" |
| Wheelbase | 166" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.