/
2024 International MV607 Single Axle Cab & Chassis, Purchased 11/2025, Full Factory Warranty, Cummins B6.7L Diesel Engine, Allison 2500RDS Auto Transmission with PTO provision, Only 126 Miles, A/C, 33,000 GVW, 6.14 Rear Ratio, 4x2, 204" Wheelbase, 138" Cab to Axle, 220" Cab to End of Frame, No FET!!
| Stock # | 15493 |
| Year | 2024 |
| Make | International |
| Model | MV607 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 126 mi |
| Hour Reading | 23 |
| Duty | Heavy |
| Class | 7 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 33,000 |
| Front Axle | 12,000 |
| Rear Axle | 21,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | Cummins B6.7 |
| Horsepower | 200 |
| Fuel Type | Diesel edit |
| Drive | 4x2 |
| Fuel Tank Capacity | 50 Gal |
| Transmission | Allison 2500RDS |
| Suspension | Spring |
| Tires | 11R22.5 |
| Rear End Ratio | 6.14 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Length | 27'4" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.
| Height |
| 8'8" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 204" |
| Cab To Axle | 138" |
| Cab to End of Frame | 220" |