/
2004 Ford F750 Asphalt Pothole Patcher, Cat C7 Diesel Engine, Allision MD3560_P Auto Transmission, 93,244 Miles, A/C, 33,000 GVW, PB Loader Unibelt Patcher B-4, 4 Yard, Emulsion Sprayer 144-CS, 133 Gallon Tank, Heat Transfer Unit, 12 Gallon Solvent Tank, Spray System, Hose and Spray Wand, Vanair 125 UDECR Compressor, Very Clean Ex-Gov't Unit
| Stock # | 15129 |
| Year | 2004 |
| Make | Ford |
| Model | F750 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 93,244 mi |
| Hour Reading | 8,632 |
| Duty | Heavy |
| Class | 7 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 33,000 |
| Front Axle | 12,000 |
| Rear Axle | 23,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | CAT C7 |
| Fuel Type | Diesel edit |
| Drive | 4x2 |
| Transmission | Allison MD3560_P |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | Front: 295/75R22.5 <br> Rear: 11R22.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | PB Loader |
| Model | B-4 |
| Length | 23'6" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.
| Height |
| 8'10" |
| Width | 8'4" |
| Wheelbase | 195" |