/
2017 GMC Sierra 2500HD Pickup Truck, GM Gas Engine, Auto Transmission, 60,369 Miles, A/C, Extended Cab, Seats 4, Tow Package, Very Clean Unit!
| Stock # | 15477 |
| Year | 2017 |
| Make | GMC |
| Model | Sierra 2500HD |
| Color | White |
| Odometer Reading | 60,369 mi |
| Hour Reading | 3,147 |
| Duty | Light |
| Class | 2 |
| Cab | Extended cab |
| GVW | 9,500 |
| Front Axle | 4,400 |
| Rear Axle | 3,200 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | GM |
| Fuel Type | Gasoline |
| Drive | 4x2 |
| Transmission | Auto |
| Suspension | Spring |
| Tires | LT245/75R17E |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Length | 20'6" |
| Height | 6'11" |
| Width | 6'10" |
| Wheelbase | 158" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.