/
2016 Caterpillar D8T Tracked Bulldozer, CAT C15 Diesel Engine, Tier 4 Final, 11,143 Hours, A/C, Waste Handler, Government Owned and Maintained
| Stock # | 15340 |
| Year | 2016 |
| Make | Caterpillar |
| Model | D8T |
| Color | Yellow |
| Odometer Reading | 0 mi |
| Hour Reading | 11,143 |
| Engine | Caterpillar C15 |
| Fuel Type | Diesel edit |
| Air Conditioning | Yes |
| Length | 21'8" |
| Height | 11'10" |
| Width | 13'3" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.