/
2011 Oshkosh H2723B H-Series Chassis, CAT C13 Drive Engine (470 HP), Allison 4500RDS_P Auto Transmission, 4x4, Only 7,480 Miles, 1,520 Engine Hours, 50,000 GVW (27K Front, 23K Rear), 6.14 Rear Ratio, Very Clean Ex-Gov't Unit
| Stock # | 14756 |
| Year | 2011 |
| Make | Oshkosh |
| Model | H2723B |
| Color | Yellow |
| Odometer Reading | 7,480 mi |
| Hour Reading | 1,520 |
| Duty | Heavy |
| Class | 8 |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 50,000 |
| Front Axle | 27,000 |
| Rear Axle | 23,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | CAT C13 12.5L |
| Horsepower | 470 |
| Fuel Type | Diesel edit |
| Transmission | Allison 4500RDS_P |
| Suspension | Spring |
| Tires | 395/85R20 |
| Rear End Ratio | 6.14 |
| Air Conditioning | Yes |
| Length | 26'4" |
| Height | 11'10" |
| Width | 8'5" |
| Wheelbase | 164" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.