/
2011 CCC LET Rear Loader, Cummins ISL9 Diesel Engine, Allison 4500RDS_P Auto Transmission, 107,728 Miles, A/C, 60,000 GVW, Interaxle Diff Lock, Hendrickson Walking Beam Susp, Pak-Mor 25 Yard Rear Packer, Full Eject, Very Clean Ex-City Unit
***File photo, actual photos coming soon!
| Stock # | 15201 |
| Year | 2011 |
| Make | CCC |
| Model | LET |
| Color | White |
| Odometer Reading | 107,728 mi |
| Hour Reading | 9,473 |
| Duty | Heavy |
| Class | 8 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 60,000 |
| Front Axle | 20,000 |
| Rear Axle | 40,000 |
| Number Of Rear Axles | Tandem |
| Engine | Cummins ISL9 |
| Horsepower | 345 |
| Fuel Type | Diesel edit |
| Drive | 6x4 |
| Transmission | Allison 4500RDS_P |
| Suspension | Hendrickson Walking Beam |
| Brakes | Air |
| Tires | 315/80R22.5, 11R22.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Pak-Mor |
| Capacity | 25 YD |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.
| Length | 33' |
| Height | 11'8" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 200" |