/
2007 Ford F750 4x4 Single Axle Cab and Chassis, Cummins ISB Diesel Engine, Allison 3000RDS_P Automatic Transmission, Only 8,470 Miles, A/C, 33,000 GVW, 4x4, 262" WB, 150" CA, 238" CEF, Crew Cab - Seats 5, Very Clean Ex-Gov't Unit
| Stock # | 15423 |
| Year | 2007 |
| Make | Ford |
| Model | F750 |
| Color | Blue |
| Odometer Reading | 8,470 mi |
| Hour Reading | 0 |
| Duty | Heavy |
| Class | 7 |
| Cab | Crew Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 33,000 |
| Front Axle | 12,000 |
| Rear Axle | 21,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | Cummins ISB |
| Horsepower | 245 |
| Fuel Type | Diesel edit |
| Drive | 4x4 |
| Transmission | Allison 3000RDS_P |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | 11R22.5 |
| Rear End Ratio | 5.29 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Length | 35' |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.
| Height |
| 13'2" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 262" |
| Cab To Axle | 150" |
| Cab to End of Frame | 238" |