/
2014 Freightliner MT45 Step Van, Cummins ISB Diesel Engine, Allison 1000HS Auto Trans, 42,743 Miles, A/C, 19,000 GVW, Interior Dimensions: 16' Length, 7' Height, 7'4" Width, Very Clean Ex-City Unit
| Stock # | 15349 |
| Year | 2014 |
| Make | Freightliner |
| Model | MT45 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 42,743 mi |
| Hour Reading | 3,287 |
| Duty | Medium |
| Class | 5 |
| Cab | Standard Cab |
| GVW | 19,000 |
| Front Axle | 7,000 |
| Rear Axle | 12,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | Cummins ISB6.7 |
| Horsepower | 200 |
| Fuel Type | Diesel edit |
| Drive | 4x2 |
| Transmission | Allison 1000HS Auto |
| Suspension | Spring |
| Tires | 225/70R19.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Length | 27'2" |
| Height | 10'2" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 158" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.