/
2016 Isuzu NPR-HD CDU Container Delivery Unit, 6.0L Gas Engine, Auto Transmission, 99,301 Miles, A/C, 14,500lbs GVW, 2-10 cu. yd. Container Sizes, Toolbox, Very Clean Unit
| Stock # | 15189 |
| Year | 2016 |
| Make | Isuzu |
| Model | NPR |
| Color | White |
| Odometer Reading | 99,301 mi |
| Hour Reading | 0 |
| Duty | Medium |
| Class | 4 |
| Cab | Standard Cab |
| GVW | 14,500 |
| Front Axle | 6,630 |
| Rear Axle | 11,020 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | 6.0L |
| Fuel Type | Gasoline |
| Drive | 4x2 |
| Fuel Tank Capacity | 30 Gal |
| Transmission | Auto |
| Suspension | Spring |
| Tires | 225/70R19.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Length | 19'2" |
| Height | 7'4" |
| Width | 8'2" |
| Wheelbase | 110" |
| Cab To Axle |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.
| 84" |
| Cab to End of Frame | 127" |