/
2020 East Manufacturing 40' Steel Tub Tandem Dump Trailer, Only 11,234 Miles, 51 Cubic Yard Capacity, AR450 Steel, Aero Electric Tarp System, Air Ride Suspension, (2) Stabilizers, Very Clean Ex-Gov't Unit
| Stock # | 15204 |
| Year | 2020 |
| Make | East Manufacturing Corp. |
| Model | Steel Tub Dump |
| Color | Yellow |
| Odometer Reading | 11,234 mi |
| Hour Reading | 0 |
| Number Of Rear Axles | Tandem |
| Fuel Type | None |
| Suspension | Air Ride |
| Tires | 11R22.5 |
| Capacity | 51 Yard |
| Length | 41' |
| Height | 11'2" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 434" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.