/
2007 Autocar Xpeditor Roll Off, Cummins ISM Diesel Engine, Allison 4500RDS_P Automatic Transmission, 245,080 Miles, A/C, 60,000 GVW, Diff & Inter Axle Lock, 2013 Galbreath AFCA-TM6-24 Roll Off Body, 60,000 lbs Rated Hoist Capacity, Set for 20'-24' Containers, Very Clean Ex-City Unit
| Stock # | 15317 |
| Year | 2007 |
| Make | Autocar |
| Model | Xpeditor |
| Color | White |
| Odometer Reading | 245,080 mi |
| Hour Reading | 14,265 |
| Duty | Heavy |
| Class | 8 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 60,000 |
| Front Axle | 20,000 |
| Rear Axle | 40,000 |
| Number Of Rear Axles | Tandem |
| Engine | Cummins ISM |
| Horsepower | 320 |
| Fuel Type | Diesel edit |
| Drive | 6x4 |
| Transmission | Allison 4500RDS_P |
| Suspension | Hendrickson Haulmaxx |
| Brakes | Air |
| Tires | 315R80R22.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Galbreath |
| Model | AFCA-TM6-24 |
| Capacity | 24' |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.
| Length | 32'10" |
| Height | 12'6" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 210 |