/
2013 Heil DuraPack 7000 Side Loader Complete Garbage Body, 28 Yard Body, Dump Eject, Heil Python Automated Arm, 8 Second Cycle & 800 lb Lifting Capacity, Fits on 228" Cab to Axle Very Clean and Well-Maintained Ex-City Unit
***body only
| Stock # | P10251 |
| Year | 2013 |
| Make | Heil |
| Model | DuraPack 7000 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 0 mi |
| Hour Reading | 0 |
| Fuel Type | None |
| Make | Heil |
| Model | DuraPack 7000 |
| Capacity | 28 Yard |
| Length | 23'4" |
| Height | 9'3" |
| Width | 8'4" |
| Wheelbase | 220" |
| Cab To Axle | 228" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.