/
2018 Ram 3500 Cargo Van, Zenith Electric Battery Motor, 100 Mile Range, Auto, Only 1,420 Miles, A/C, 10,050 GVW, Cargo Van, 12' x 6' Interior, 6'3" Inside Height, Fiamma F65 Awning, Seats 2, Inside Shelves, Very Clean Ex-Gov't Unit
| Stock # | 15132 |
| Year | 2018 |
| Make | Ram |
| Model | 3500 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 1,420 mi |
| Hour Reading | 0 |
| Duty | Medium |
| Class | 3 |
| GVW | 10,050 |
| Front Axle | 4,629 |
| Rear Axle | 5,562 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | Zenith Electric Battery |
| Fuel Type | Electric |
| Tires | LT225/75R16 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Capacity | 12' x 6' |
| Length | 20'10" |
| Height | 8'9" |
| Width | 7'2" |
| Wheelbase | 159 |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.