/
2016 Envoltz Scorpion 8.0 Cable Puller, 8,000 lbs Line, AC 51 Electric Motor, Heavy Duty Pulling Drum, 3,000 ft. Cable, 1/2" Braided Cable, Only 22 Hours, Very Clean Ex-Utility Co Unit!
| Stock # | 15001 |
| Year | 2016 |
| Make | Envoltz |
| Model | Scorpion 8.0 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 0 mi |
| Hour Reading | 0 |
| GVW | 5,000 |
| Engine | AC 51 Electric Motor |
| Fuel Type | Electric |
| Tires | 235/80R16 |
| Length | 11'8" |
| Height | 7'1" |
| Width | 6'3" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.