14' Oshkosh FMTV Ex-Military Flatbed Stake Truck Body, 14′ 2″ Long, 94″ Wide, 34-1/2″ Frame Rails, 24" Side-Wall Stake Height, 21" Distance between Stake Slots, Flip-Down & Adjustable Side Stake Walls, 360° Swivel Tie Down Rings, On-Road Payload - 30,000 lbs Capacity, Off-Road Payload - 14,200 lbs Capacity, Rear Slide-Out Ladder, Reflectors & Tail Lights, Very Clean & Well-Maintained Ex-Gov't Units
***4 identical sister units available
| Stock # | P10183 |
| Year | 0 |
| Make | Oshkosh |
| Model | FMTV |
| Odometer Reading | 0 mi |
| Hour Reading | 0 |
| Fuel Type | None |
| Length | 14'2" |
| Height | 3'5" |
| Width | 7'9" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.