/
2008 Heil MultiTask SL 612-3757 Side Loader Complete Garbage Body, 30 Yard Body, Dump Eject, Heil Telegrip Lift Arm (8-20 Second Cycles & 88" Reach), 1,250 lbs Lifting Capacity, Dual-Side Loading Capability, Plumbed for Cart Tipper on Driver's Side, Joystick Controls, Fits on a 192" Cab to Axle, Fits on 249" Cab to End-of-Frame, Very Clean & Well-Maintained Ex-City Unit
***body only
| Stock # | P10216 |
| Year | 2008 |
| Make | Heil |
| Model | MultiTask SL 612-3757 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 0 mi |
| Hour Reading | 0 |
| Fuel Type | None |
| Make | Heil |
| Model | MultiTask SL 612-3757 |
| Capacity | 30 YD |
| Length | 24'2" |
| Height | 9'3" |
| Width | 8'6" |
| Cab To Axle | 192" |
| Cab to End of Frame | 249" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.