/
2010 CCC LET Cab & Chassis, Cummins ISC 8.3L (285HP), Allison 3500RDS Auto Transmission, 108,094 Miles, Dual Steer, 44,020 GVW, Spicer Rear Axle, Reyco Spring Suspension, Double Channel Frame, 194" Wheelbase, 170" Cab to Axle, 235" Cab to End of Frame, Very Clean & Well-Maintained Ex-City Unit
| Stock # | 14481 |
| Year | 2010 |
| Make | CCC |
| Model | LET |
| Color | White |
| Odometer Reading | 108,094 mi |
| Hour Reading | 17,507 |
| Duty | Heavy |
| Class | 8 |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 44,020 |
| Front Axle | 20,000 |
| Rear Axle | 24,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | Cummins ISC 8.3L |
| Horsepower | 285 |
| Fuel Type | Diesel edit |
| Fuel Tank Capacity | 60 |
| Transmission | Allison 3500RDS |
| Suspension | Reyco Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | Front: 315/80R22.5 Rear: 11R22.5 |
| Power Steering | Yes |
| Length | 27'6" |
| Height | 9'3" |
| Width | 7'10" |
| Wheelbase | 194 |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.
| Cab To Axle | 170 |
| Cab to End of Frame | 235 |